Jednoduché sdílení WiFi hesla v MIUI

Jednoduché sdílení WiFi hesla v MIUI

0
1400
vychytávky MIUI
Vychytávky MIUI, 1. díl

V dnešním článku se podíváme na některé možnosti systémové nadstavby MIUI, které Vám mohou zpříjemnit a zjednodušit každodenní používání telefonu.

Bezdrátové připojení a sdílení hesla

WiFi síť. Všichni se dostáváme do situací, kdy je možné připojit se na bezdrátovou síť, ať už v nějakém podniku nebo u kamaráda doma. Většina těchto sítí je zabezpečena heslem, aby se k nim nepřipojil nikdo nežádoucí, jako například šetřivý soused nebo neplatící host. Tato hesla bývají často vygenerovaná náhodně, tudíž jsou špatně zapamatovatelná a opisovatelná. Vzhledem k tomu, že jste jistě majitelem Xiaomi telefonu (s MIUI nadstavbou), můžete si trable s několikanásobným opisováním hesla usnadnit. A není to nijak složité.

Vžijte se do situace

Jste v restauraci s partou kamarádů, všichni se chtějí připojit na WiFi, a tak se jeden odvážlivec zeptá na heslo. Milá servírka nebo číšník mu vyjde vstříc a tento odvážlivec se k síti připojí. Ostatní samozřejmě heslo přeslechli, nebo ho stihli zapomenout, když hledali nastavení bezdrátových připojení. V ten moment ale náš zmiňovaný odvážlivec neztrácí hlavu a nevolá opět na obsluhu, že si heslo nestihli všichni napsat, ale otvírá nastavení WiFi, v menu vidí, že je připojen k síti a možnost sdílet heslo k síti pomocí QR kódu. Klikne tedy na síť, na obrazovce se objeví QR kód skýtající informace o síti a přístupových údajích, a telefon s tímto zobrazením podává do pléna. Mezitím už všichni dychtiví surfeři slintající po přístupu k síti nachází v telefonu aplikaci „Skener“ a směřují kamery k nabízenému QR kódu. Jakmile se kód načte, skenujícím se objeví na zařízení výzva k připojení k síti a skutečně – po kliknutí na ono tlačítko se připojí k síti.

V praxi tato operace zabere mnohem méně času, než přečíst tento barvitý návod a nebojte, pod textem je obrázkový návod ke sdílení hesla.

wifi_seznam
Seznam WiFi sítí
qr_kod_miui
QR kód MIUI WiFi

 

 

 

 

 

 

 

Když není WiFi, zachrání nás data.

V případě, že zrovna nemáte na dosah žádnou WiFi, musíte se spolehnout na okolní svět nebo mobilní data, kterých není nikdy dost. Při nejmenším není zrovna jednoduché na základě používaných aplikací odhadnout, kolik jste spotřebovali a kolik Vám jich ještě zbývá do konce období. Jednou možností je otevřít aplikaci operátora, kde se většinou nachází poměrně konkrétní statistika spotřebovaných dat. Nicméně jde to ještě rychleji a jednodušeji a přímo v telefonu bez další aplikace. V nastavení telefonu je totiž sekce, kde se dá nastavit zobrazení spotřeby dat, Váš měsíční limit a den zúčtování. Jsem tedy v situaci, kdy mám podle smlouvy 10 Gb dat, platím desátého v měsíci – například. Nastavení bude vypadat takto:

data 1
Krok 1 – Správa SIM karty
data 2
Krok 2 – Nastavit limit dat
data 3
Krok 3 – Limit mobilních dat
data 4
Krok 4 – nastavení příslušných hodnot
data 5
Krok 5 – datový objem
data 6
Krok 6 – Den vyúčtování s operátorem

Pokud úspěšně nastavíte obě hodnoty, můžete se vrátit na domovskou obrazovku a dosavadní spotřeba dat se nachází v „liště“, tedy pokud potáhnete prstem shora dolů, tak statistiku uvidíte pod ovládáním jasu displeje.

spotreba dat v MIUI
Údaje o spotřebě jsou sledovány i graficky – z poloprázdného kruhu je vidět, že z datového balíčku je spotřebována zhruba polovina

Stažení lišty s přepínači

Když už se bavíme o zobrazení tohoto „ovládacího menu“, většinou jsme zvyklí začínat tah prstem úplně v horním okraji. To samozřejmě funguje, pokud se nacházíme v nějaké aplikaci, tak to ani jinak nejde, nicméně jsme-li na domovské obrazovce, tak zejména uživatelé větších zařízení ocení, že stačí potáhnout směrem dolů, není však třeba začínat až v horním okraji obrazovky, ale klidně v půlce. Samozřejmě je třeba dbát na to, aby byl tah co nejvíce svislý – kvůli citlivosti na navigaci mezi jednotlivými plochami.

A příště?

Pro dnes je to vše, doufám, že se Vám článek líbil, budu rád za veškeré názory a připomínky v komentářích a v dalším článku se podíváme na další užitečné vlastnosti MIUI nebo třeba na revitalizaci staršího Xiaomi telefonu.

Ještě nejste majitelem telefonu značky Xiaomi?

Navštivte náš E-shop na www.xiaomi-store.cz nebo přímo kamennou prodejnu na adrese Římská 421/24 na pražských Vinohradech, kde Vám rádi zodpovíme otázky a poradíme s výběrem!

ZANECHAT KOMENTÁŘ

Prosím vložte váš komentář
Prosím zadejte vaše jméno zde